Savaş uçaklarının gizemli ‘11.500mph zanaatını’ kovaladığı ürpertici ‘UFO’ların Gecesi’ içinde yüzlerce birlik tarafından fark edildi


FIGHTER jetleri, Brezilya’nın destansı ‘UFO’ların Gecesi’nde, bazıları 300 fit genişliğinde ve 11,500 mil hızla seyahat eden gizemli parlak nesneleri kovaladı.

Şaşkın beş pilot, 21 nesnenin belirip kaybolduğunu görürken, karadaki yüzlerce asker de bunlara tanık oldu – ve hava kuvvetleri şefleri “açıklama olmadığını” itiraf etti.

Savaş uçaklarının gizemli '11.500mph zanaatını' kovaladığı ürpertici 'UFO'ların Gecesi' içinde yüzlerce birlik tarafından fark edildi

9

Kaptan Armindo Sousa Viriato, nesnelerden birinin saatte 11,500 mil hızla seyahat ettiğini söyledi.

9

Kaptan Armindo Sousa Viriato, nesnelerden birinin saatte 11,500 mil hızla seyahat ettiğini söyledi.Kredi bilgileri: BBC
Fotoğrafçı Adenir Britto, gökyüzündeki nesnelerin bu görüntüsünü yakaladı

9

Fotoğrafçı Adenir Britto, gökyüzündeki nesnelerin bu görüntüsünü yakaladıKredi bilgileri: BBC
Başka bir Britto'nun resimleri

9

Başka bir Britto’nun resimleriKredi bilgileri: Governo Do Brazil

Olanların, bu hafta Brezilya Senatosu’nda UFO’lara ilişkin bir duruşmanın parçası olması bekleniyor.

Olay, Kongre’nin, ABD Donanması savaş uçaklarından alınan ve gökyüzünde fırlayan gizemli, açıklanamayan nesneleri gösteren görüntülere – şimdilerde ünlü ‘Tic-Tac’ videosu – bir duruşma yanıtı vermesinin ardından geldi.

Ancak bu videoların çekilmesinden on yıl önce Brezilya’da bir gecede yaşananların hikayesi akıllara durgunluk veriyor.

Birkaç saat içinde, ülke ordusunun seçkinleri de dahil olmak üzere yüzlerce tanık, korkunç bir hızla hareket ediyormuş gibi görünen garip nesneler gördü.

Gizem, uzaylı korkularını kıvılcım çıkaran gökyüzünde görünen ürkütücü kıvrımlı sarmal olarak
Bill Clinton, Alan 51'de UZAYLILAR olup olmadığını görmek için ajanlar gönderdim diyor.

Pilotlar, nesneler onlarla “kedi fare” oynadığı için önlerindeki uçak radarlarında görünmeyen nesnelere – ve bazen tam tersi – bakarken buldular.

Brezilya hava kuvvetleri hava trafik kontrolörü Çavuş Sergio Mota da Silva, 19 Mayıs 1986 akşamı olağandışı bir şeyin ilk belirtilerini bildirdi.

Sao Paulo şehri yakınlarındaki bir havaalanının kontrol kulesinden gökyüzünde bir ışık gördü.

“Aşağı veya yukarı gitmez, sağa veya sola gitmez, sadece orada durur” dedi.

Mota, Sao Paolo’nun uluslararası havaalanındaki kontrolörlere, hava sahasına giden herhangi bir uçak olup olmadığını sordu, onlar da orada olmadığını söylediler.

Bir noktada, havaalanının pistindeki ışıkları kıstığını, nesnelerin kontrol kulesine doğru gelmesini sağladığını ve ardından parlaklığı açtığında uzaklaştıklarını söyledi.

BBC’ye verdiği demeçte, “Benimle etkileşim kurmaya çalışıp çalışmadıklarını bilmiyorum. Bildiğim tek şey akıllıca davrandıkları.”

Aynı bölgedeki bir hava kuvvetleri eğitim okulundan 2000 öğrenci ve subay, akşam 8 civarında, ışıkları fark ettiklerini bildirdi.

Ardından bir saat sonra, uçak üreticisi Embraer’in başkanı tarafından yönetilen bir uçak, aynı havaalanına inerken gökyüzünde birkaç cisim olduğunu bildirdi.

Hava trafiği kontrollü Çavuş Sérgio Mota da Silva garip nesneleri ilk fark eden oldu

9

Hava trafiği kontrollü Çavuş Sérgio Mota da Silva garip nesneleri ilk fark eden olduKredi bilgileri: BBC
Beş pilot bir basın toplantısında olanları anlattı

9

Beş pilot bir basın toplantısında olanları anlattıKredi bilgileri: Governo Do Brazil

Gökyüzündeki ışıklar, biri Brezilya’nın iç kesimlerinde seyahat eden iki yolcu uçağından da görüldü.

Hava kuvvetleri daha sonra harekete geçti ve nesnelerin yolunu kesmek için avcı uçaklarını karıştırdı – ancak pilotlar olanlardan dolayı şaşkına döndüklerinden bu basit bir iş değildi.

Mota, “Bazen pilotlar hedeflerle görsel temas kurdu, ancak radarlar hiçbir şey kaydetmedi” dedi.

“Diğer zamanlarda, radarlar nesnelerin varlığını bile algıladı, ancak pilotlar onları göremedi.”

İlk olarak, Kaptan Armindo Sousa Viriato’nun kontrollerinde olduğu saat 23.00’ten hemen önce kalkan bir Mirage F-103 dahil olmak üzere üç uçak gönderildi.

Bu hızı geliştirebilecek bir uçak var mı bilmiyorum.

Kaptan Armindo Sousa Viriato

Kısa süre sonra yüksek performanslı savaş uçağı 1000mph’ye ulaştı, ancak UFO’ya yaklaşırken, ses hızının 15 katı veya 11.500mph olarak hesapladığı bir hıza hızlandı.

Birkaç yıl sonra verdiği bir röportajda, “Bu hızı geliştirebilecek bir uçak varsa, onu bilmiyorum” dedi.

Daha önce, 10.30 sıralarında havalanan ilk uçak F-5E pilotlu Teğmen Kleber Caldas Marinho’ydu.

“Bana doğru hareket etmeyi bırakan ve tırmanmaya başlayan” hedefe yaklaştığını açıkladı.

“Radar temasını kaybettiğimde ve sadece görsel temasla kaldığımda yaklaşık 30.000 fit’e kadar teması takip ettim” dedi.

‘KEDİ VE FARE’

Brezilyalı UFO araştırmacısı Ademar José Gevaerd, o gece uzaylı teknolojisinin “bizimkinden çok daha üstün” olduğuna inanıyor.

“Hiçbir zaman bize saldırmaya çalışmadılar. Bizimle ‘kedi fare’ oynadılar” dedi.

Bu arada gökyüzünde meydana gelen inanılmaz olaylar yerde de dikkatlerden kaçmamıştı.

Fotoğrafçı Adenir Britto, gazetesinin ofisinde gece vardiyasında çalışırken başının üstünde bir “uçan daire” olduğuna dair bir ihbar aldı.

Başta bir eşek şakası zannederek bir muhabirle birlikte dışarı çıktı ve şaşkınlık içinde nesneleri gördü ve ateş etmeye başladı.

BREZİLYA’NIN UFO DURUŞMALARI

Brezilya Senatosu’nun çığır açan duruşması, dünyanın dört bir yanından uzmanların UFO’nun etkin noktası olan bir ülkeden politikacılarla konuştuğunu görecek.

Pentagon, ABD Donanması savaş uçakları tarafından tespit edilen gizemli nesneleri gösteren bir dizi videoyu sansasyonel bir şekilde yayınlayana kadar, onlarca yıl boyunca konu kenarda kaldı.

Pilotların artık efsanevi ‘Tic-Tac’ videolarında gördükleriyle ilgili ifadeleri, ulusal güvenlik endişelerini artırdı ve UFO’ları politikacıların ilgi odağı haline getirdi.

Buna karşılık, ABD Kongresi, UFO’lara resmi unvanlarını vermek için bir gün Tanımlanamayan Hava Olayını duyan bir temel atma düzenledi.

Şimdi Brezilya bir adım daha ileri gidiyor ve dünyanın dört bir yanından UFO uzmanlarını ifade vermeye davet ediyor.

Bunlar arasında Pentagon’un gizli Gelişmiş Havacılık Tehdit Tanımlama Programına (AATIP) başkanlık eden Luis Elizondo da var.

Sun Online’a “Brezilya’daki duruşmalar diğer ülkeler için bir uyandırma çağrısı olmalı” dedi.

“Brezilya, tarihsel olarak UAP’leri içeren en açık ülkelerden biri olmuştur ve uzun yıllardır sıcak nokta olarak kabul edilmiştir.”

Brezilya hükümetinin “ABD ile birlikte bunu ciddiye alması, bu konunun ciddi doğasının bir göstergesidir” dedi.

Elizondo, “Brezilya Kongresi’ne hitap etme ayrıcalığına sahip olduğunu ve UAP’ler konusundaki cesaret ve kararlılıklarını alkışlıyorum” dedi.

“Belki de Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası yönetim organları Brezilya’nın ne yaptığını görecek ve onların yolundan gidecek” dedi.

“Brezilya ve onun bu konuyu hak ettiği düzeye yükseltme arzusu beni hem cesaretlendiriyor hem de küçük düşürüyor – bir damgalama ve tabu değil, bilimsel ve akademik bir arayış konusu.”

“Kariyerim için eşsiz bir deneyimdi. Bir daha böyle bir şey görmedim” dedi.

“O zamana kadar UFO’lara inanıp inanmamam umurumda değildi.

“Ama bu gizemli dünyaya farklı bir bakış açısıyla geldim. Fikrimi değiştirmememin hiçbir yolu yoktu, sonuçta bir görgü tanığı ve fotoğraflı tanık olma ayrıcalığına sahiptim.”

Bir başka değişiklikte, Amerikalı UFO araştırmacısı James J. Hurtak’ın eşlik ettiği iki hava kuvvetleri subayı, yaklaşık bir ay sonra gazeteye geldi.

Editörün, fotoğrafların NASA tarafından analiz edilmesini istedikleri bahanesiyle, fotoğrafların negatiflerini kendilerine göstermesini istediler. O zamandan beri hiç görülmediler

İnanılmaz olaylar kısa sürede sızdı ve medyada geniş yer almaya başladı.

Bu, Hava Kuvvetleri Bakanı Tuğgeneral Octávio Júlio Moreira Lima’yı, pilotların olanları anlattığı eşi görülmemiş bir basın toplantısı düzenlemeye sevk etti.

Biri, “Yer kontrolü tarafından yaklaşık otuz kilometre ötede önümde birkaç temas olduğu konusunda uyarıldım” dedi.

“Ayrıca kontakların arkadan yaklaştığı konusunda uyarıldım ve üç kilometre arkamda olana kadar geldiler. Dalış yapmak zorunda kaldım ve yaptığım gibi temaslar tırmanmaya başladı.”

‘AÇIKLAMA YOK’

Yer kontrolörleri başka bir pilota, altısı bir tarafında, yedisi diğer tarafında olmak üzere on üç UFO’nun onu takip ettiğini söyledi.

Ancak Octávio Moreira Lima, “Hiçbir açıklamamız yok” diye itiraf etmek zorunda kaldı.

‘UFO’ların Gecesi’ne ilişkin 2009 tarihli bir hava kuvvetleri raporu, üst düzey yetkililerin “olguların sağlam olduğu ve belirli bir şekilde zekayı yansıttığı görüşünde” olduğu sonucuna varmıştır.

Bu, “gözlemcilerden uzak durma ve takip etme yeteneğinin yanı sıra düzende uçma yeteneğinden” kaynaklanıyordu.

ÜNLÜ UFO OLAYLARI

‘UFO’ların Gecesi’, gökyüzündeki garip nesnelerle yıllar boyunca meydana gelen açıklanamayan birçok ünlü karşılaşmadan biridir.

Belki de en çarpıcı olanı, savaş uçakları tarafından takip edilen tanımlanamayan bir nesneyi gösteren ‘Tic-Tac’ olarak bilinen bir videoydu.

USS Nimitz’den rutin bir eğitim görevindeki iki pilot, 2004 California sahili açıklarında uçarken “40ft Tic Tac tatlısı şeklinde” bir nesne gördü.

Daha sonra 2005 yılında, bir F/A – 18 savaş uçağının kıdemli pilotu Florida kıyılarında bir eğitim tatbikatı sırasında gökyüzünde bir dizi garip nesneye tanık oldu.

İki video, 2017 yılında Pentagon tarafından sansasyonel bir şekilde yayınlandı.

Trajik bir şekilde, UFO’ların peşinde koşmak, özellikle ABD Hava Kuvvetleri Kaptanı Thomas Mantell’in hayatını talep etti.

1948’de savaş uçağında gizemli bir nesneyi kovalamak için gönderildikten sonra öldü.

Hava kuvvetleriyle yapılan diğer karşılaşmalar arasında UFO’ların nükleer bir üste silahları devre dışı bıraktığı iddiası da yer alıyor.

Kaptan Robert Salas, tuhaf olayın 1967’de Montana’daki Malmstrom Hava Kuvvetleri Üssü’ndeki gizli bir yeraltı fırlatma kontrol tesisinin görev başındayken ortaya çıktığını söyledi.

İngiltere merkezli ABD kuvvetleri de Suffolk’taki Rendlesham Ormanı’nda gökyüzünde garip bir parıltıyla karşılaştı.

İki havacı, Staff Sgt Jim Penniston ve Airman John Burroughs, üçgen bir gemiye çok yaklaştıklarını ve ona gerçekten dokunduklarını iddia ediyor.

Bu yılın başlarında, bir savaş gemisinin iki “ışık topu” UFO tarafından nasıl gölgelendiğini gösteren ABD askeri belgeleri, davanın etrafındaki gizemi derinleştirdi.

Uluslararası Dünya Dışı Araştırmalar Koalisyonu Başkan Yardımcısı olan İngiliz UFO uzmanı Gary Heseltine, duruşmaya ifade verecek.

Eski bir polis dedektifi olan Heseltine, “Kuşkusuz soruşturma UFO’ların Gecesini kapsayacak” dedi.

“Etkileyici olan, tüm olayın ilk görüldüğü andan itibaren birkaç saat sürmesi ve birkaç havaalanından havalanan savaş uçaklarının olması.

“Ve bu şeyler sadece kedi ve fare oynadı. Ne sıklıkla jetleri köpek dövüşlerinde etkili bir şekilde yaklaştıramayacakları nesnelerle yerleştirdiğiniz bir durumla karşılaşırsınız.”

Anita Alvarez'in antrenörü suda baygınlık geçirdikten sonra hayatını kurtarmak için havuza dalıyor
Çocuklarımın okulu bize yeni bir üniforma için 142 sterlin ödememizi söyledi - ailelerin bunu karşılayamaması

“Sesli, görsel ve radar destekli birden fazla pilotun ifadesine sahip olduğunuzda, bunu ciddiye almalısınız.

“Bu insanlar en üst düzeyde eğitilmiş. Onlara bir savaşta savaşmak için canımız pahasına güveniyoruz, bu tür şeylerle karşılaştıklarını söylediklerinde neden onlara güvenmeyelim.”

Gökyüzünde görülen nesnelerin başka bir resmi

9

Gökyüzünde görülen nesnelerin başka bir resmiKredi bilgileri: Governo Do Brazil
UFO araştırmacısı James Hurtak'ın Brezilya ziyaretiyle ilgili bir gazete haberi

9

UFO araştırmacısı James Hurtak’ın Brezilya ziyaretiyle ilgili bir gazete haberiKredi bilgileri: BBC
Hava Kuvvetleri Bakanı Tuğgeneral Octávio Júlio Moreira Lima, olanlar için 'açıklama' olmadığını itiraf etti

9

Hava Kuvvetleri Bakanı Tuğgeneral Octávio Júlio Moreira Lima, olanlar için ‘açıklama’ olmadığını itiraf ettiKredi bilgileri: Governo Do Brazil

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18947134/night-of-the-ufos-fighter-jets-chased-mystery-craft/

Yorum yapın