Stephen Colbert’in Late Show prodüksiyon ekibi Capitol Hill ofis binasında tutuklandıStephen Colbert'in Late Show prodüksiyon ekibi Capitol Hill ofis binasında tutuklandı

ABD Capitol Polisi Cuma günü yaptığı açıklamada, memurların Perşembe gecesi bir kongre ofis binasında bir grup yetkisiz kişiyi tutukladığını ve onları yasadışı girişle suçladığını söyledi.

İnsanlar kendilerini CBS’ye bağlı olarak tanımladılar. ile Geç Gösteri Stephen ColbertFox News önce bildirdi ve Associated Press doğruladı.

Kıdemli bir House kaynağı, ağa memurlar tarafından durdurulan dokuz kişinin listesini verdi. Listede diziden birkaç yapımcı ve Triumph the Insult Comic Dog’un arkasındaki ses olan Robert Smigel yer alıyor.

Olay, 6 Ocak 2021 Capitol isyanını soruşturan Meclis panelinin üçüncü kamuya açık duruşmasının ardından Perşembe gecesi meydana geldi.

Fox News, grubun Longworth House Ofis Binasında tutuklandığını ve günün erken saatlerinde komite duruşmasıyla ilgili röportajlar almak için Cannon House Ofis Binasında bulunduğunu bildirdi.

Uygun basın bilgilerine sahip olmadıkları için Cannon binasından ayrılmaları istendi.

Capitol Polisi, Longworth House Ofis Binasında akşam 20:30 civarında bir rahatsızlık hakkında bir telefon aldıklarını söyledi.

Ajans yaptığı açıklamada, “Müdahale görevlileri, altıncı kattaki bir koridorda refakatsiz ve Kongre kimliği olmayan yedi kişiyi gözlemledi” dedi. “Bina ziyaretçilere kapatıldı ve bu kişilerin USCP tarafından binayı günün erken saatlerinde terk etmeleri için yönlendirilen bir grubun parçası oldukları belirlendi.”

bir açıklamada Hollywood MuhabiriCBS, yapım ekibinin Triumph’un yer aldığı bir komedi bölümü kaydetmek için Çarşamba ve Perşembe Capitol’de olduğunu söyledi.

Ağ, “Capitol’deki röportajları, görüşülen üyelerin Kongre yardımcıları aracılığıyla yetkilendirildi ve önceden ayarlandı” dedi.

“Yapım ekibi, günün son röportajında ​​üyelerin ofislerinden ayrıldıktan sonra, Capitol Polisi tarafından gözaltına alındıklarında, stand-up’ları ve diğer son komedi unsurlarını çekmek için salonlarda kaldılar.”

Fox News, Rep Lauren Boebert’in ofisinin yakınında tutuklandıklarını ve Meclis Azınlık Lideri Kevin McCarthy’nin ofisinin yakınında fotoğraf ve video çektiklerini bildirdi.

USCP bildirisi, davanın “aktif bir ceza soruşturması olarak kaldığını ve ABD Avukatına danıştıktan sonra ek cezai suçlamalarla sonuçlanabileceğini” söyledi.

Capitol Polisi, standart uygulamadan yola çıkarak tutuklanan kişilerin isimlerini vermeyi reddetti.

Associated Press’ten haberlerleKaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/stepehn-colbert-team-arrested-capitol-b2104257.html

Yorum yapın