“Tanrıya şükürler olsunlar hayattalar”: Ukrayna’da kaybolan Amerikalının annesi yeni videonun gerçek olduğunu söylüyor


Rus veya Rus yanlısı güçler tarafından alıkonulan iki ABD askeri gazisinden birinin annesinin CBS News’e verdiği demeçte, Rus medyasında yayınlanan görüntülerin oğluna ait gibi göründüğünü söyledi.

Alex Drueke’nin annesi Bunny Drueke, CBS News dış muhabiri Chris Livesay’e verdiği demeçte, “Açık bir şekilde baskı altındalar, ama Tanrı’ya şükürler olsun yaşıyorlar” dedi.

Rusya’nın gözaltında olduğu bildirilen Drueke ve Andy Huynh’ın ikisi de tutuklandı. Alabama’dan eski askerive Ukrayna ordusunun yanında yabancı savaşçılardan oluşan bir filoda savaşıyordu.

Yayınlanan video, bir hafta önce Doğu Ukrayna’da kaybolmalarından bu yana herkesin gördüğü ilk görüntüler. rağmen video doğrulanmadıBunny, bunu görmenin ona biraz rahatlama getirdiğini söyledi.

Bunny, “Dövülmüş veya kötü muamele görmemiş gibi görünmesi beni rahatlattı. Bu beni gerçekten cesaretlendirdi,” dedi.

Filolarından bir üye CBS News’e, Drueke ve Huynh geçen hafta roket güdümlü bir el bombası ile imha ettiklerinde, bir Rus aracı tarafından neredeyse öldürüleceklerini söyledi ve hayatlarını kurtardı.

Huynh’in nişanlısı Joy Black, Huynh hakkında sahip olduğu son bilinen bilgiler hakkında CBS News’e konuştu.

Black, “Buluşma noktalarını kaçırdılar ve bu birkaç gün önceydi. Gidip aradılar, hiçbir şey bulamadılar. Daha sonra insansız hava araçlarıyla arama yaptıklarını ve hala hiçbir iz bulamadıklarını öğrendim.” söz konusu.

Kremlin, Amerikalıların Rusya tarafından alıkonulduğu hakkında hiçbir şey bilmediğini söylüyor. Ancak bir televizyon bölümü sırasında, Rus devlet medyasındaki bir videodaki bir sunucunun sesi duyuldu. ailelerle alay etmek ikisinin görüntüleri arka planda belirdi.

“Rusları öldürmek için Ukrayna’ya gittiler” diyor. Sunucu, yayınlarından birinde “Ama sonunda aynı Ruslar tarafından yakalandı” dedi.

Ukraynalılar onların dördüncü savaş ayı ve bir rapor var ek Amerikan savaşçısı kayboldu ön saflarda.

20 yıllık emektar emekli Deniz Yüzbaşı Grady Kurpasi’nin, Kherson bölgesinde hafif silahlarla ateş açtıktan sonra ortadan kaybolduğu bildirildi.

Başkan Joe Biden, Amerikalıları Ukrayna’dan uzak durmaları konusunda uyardı ve ABD’nin Drueke ve Huynh’ın nerede olduğunu bilmediğini söyledi.

Rus medyası, savaşta savaşmak için Ukrayna’ya gelen Amerikalıların Cenevre Sözleşmesi’nin korumalarına göre değil, paralı asker olarak muamele göreceklerini söyledi.

Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/missing-americans-ukraine-russia-alexander-drueke-andy-huynh-russia-video/

Yorum yapın