The Atlantic’in Biden’ın bisiklet düşüşüyle ​​ilgili sahte makalesi viral olduThe Atlantic'in Biden'ın bisiklet düşüşüyle ​​ilgili sahte makalesi viral oldu

Atlantik Okyanusu sosyal medyada dolaşan ve masthead’ini kullanan ve başkan Joe Biden’ın bisiklet düşüşünün “kahramanca” olduğunu belirten bir makalenin üzerinde oynanmış bir ekran görüntüsünü yalanladı.

Amerikan dergisi, Bay Biden’ın Delaware’de bisikletinden düşmesiyle ilgili böyle bir makale yayınlamadı ve ekran görüntüsünün “sahte” olduğu ortaya çıktı.

Haber ajansı Reuters tarafından yapılan bir gerçek kontrolü, “çıkış tarafından böyle bir manşet yayınlanmadı” dedi.

Ekran görüntüsü, sahte bir manşet olan “Biden’ın Bisiklet Düşüşünün Kahramanlığı” ve “Başkan tüm Amerikalılar için önemli bir dersi zarif bir şekilde resmetti – düştüğümüzde tekrar ayağa kalkmalıyız” şeklinde bir alt başlık içeriyordu.

için bir sözcü Atlantik Okyanusu başkanın düşüşünü kahramanca olarak nitelendiren böyle bir manşet olmadığını doğruladı.

“Bunun gerçek bir makale olmadığını doğrulayabilirim. Atlantik Okyanusuve gerçekten de uydurulmuş, ”diyor iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Anna Bross. Atlantik Okyanusu, Reuters’e anlattı.

Reuters, bir arama gerçekleştirdiğini söyledi. Atlantik Okyanusu web sitesi ve Twitter’da da başlığın gerçekliğini doğrulamak için gelişmiş bir arama yaptı, ancak herhangi bir sonuç alamadı.

Makalenin ekran görüntüsü, birçok kullanıcının sahte olduğu sosyal medyada viral hale geldi.

Bir kullanıcı üzerinde oynanmış ekran görüntüsünü paylaştı ve şu yorumu yaptı: “Şaka mı yapıyorsun??”

Başka bir sosyal medya kullanıcısı, “2022’de bu gazetecilik maskesi takıyor” dedi.

18 Haziran’da Bay Biden, Delaware’deki Rehoboth Plajı’na bir hafta sonu gezisi sırasında bisikletinden düştü.

Yaralanmadı ve hemen ayağa kalktı, taraftarlara ve bir basın havuzuna “Ayağımı yakaladım” dedi.

79 yaşındaki başkan, bisiklet ayakkabılarını pedallardan çıkarmakta zorlandığını ve bisiklet klipslerinin takıldığını söyledi. Başkan takla attığında First Lady Jill Biden da oradaydı.

Beyaz Saray’ın seyahat havuzu, Dr Biden’ın devam ettiğini ve kocasının düşüşünü kaçırdığını söyledi.

Halk, Bay Biden’a Babalar Günü’nde dilek dilemeye çalışıyordu ve Biden, klipslerini açmaya çalışırken yanlarına düştüğünde, Gizli Servis ve basın arasında çılgın bir kargaşa yaratarak onlara gelmeye çalıştı.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/atlantic-biden-bike-fall-conspiracy-b2106520.html

Yorum yapın