Trump, 2024 rakibi DeSantis’in seçim başarısından ‘çok sorumlu’ olduğunu iddia ediyorTrump, 2024 rakibi DeSantis'in seçim başarısından 'çok sorumlu' olduğunu iddia ediyor

Donald Trump, Cumhuriyetçi arkadaşının 2024’te cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı hakkında spekülasyon yapması istendikten sonra Ron DeSantis’in Florida valisi olarak konumunu güvence altına almaktan sorumlu olduğunu iddia etti.

Pazartesi gecesi sağcı Newsmax kanalında yayınlanan bir görünümde, ev sahibi Bay Trump’a, eski ABD başkanının potansiyel bir rakibi olan GOP bileti için başkomutanlık adaylığı yapan Florida valisi hakkındaki düşüncelerinin ne olduğu soruldu. kesinlikle yeneceğini belirtti eğer koşmaya karar verdiyse.

“Eh, onun kaçmak istediğini bilmiyorum, bilirsiniz, Ron’la iyi bir ilişkim var,” diye başladı tek dönem başkan, “ne olacağını görmek için” beklemeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Florida Cumhuriyetçisinin 2024’te Bay Trump’a meydan okuyacağından emin olmamakla ilgili birkaç yorumla yanıtını verdikten sonra, “Bildiğiniz gibi, seçilmesinden çok sorumluydum” dedi.

“Ne olacağını göreceğiz.”

Bay Trump’ın Bay DeSantis’in sadakati hakkındaki sözleri, valinin potansiyel olarak iki kez görevden alınan başkanı 2024 için GOP biletinde öncü olarak görevden alabileceğine dair yoğun spekülasyonların ardından geldi.

siyaset hafta sonu bildirildi sağcı Floridian’ın Cumhuriyetçi Parti içindeki en zengin bağışçılardan bazılarının dikkatini çektiğini ve bunların birçoğunun 2016’daki ilk başarılı başkanlık kampanyasında Bay Trump’ı desteklediğini söyledi.

“Amerika’yı Yeniden Büyük Yap” başkanının açık bir müttefiki olan Bay DeSantis, sonbaharda yeniden seçilmekle karşı karşıya ve gazeteciler tarafından sorulduğunda 2024’te aday olma sorununu yaratıcı bir şekilde saptırdı. Son anket GOP aktivistleri Florida valisini devlet dairesine getirmekten “sorumlu” olduğunu iddia eden adama tercih edilebileceğini öne sürüyor.

“DeSantis 2024” sorusu ortaya çıktığında kurnazca savuşturan Bay Trump, son zamanlarda yaptığı bir röportajda çok daha güçlü çıktı. New Yorklu Pazartesi gününde.

“Ron koşuyor mu bilmiyorum ve ona sormuyorum,” dedi. New Yorker. “Bu onun ayrıcalığı. Kazanacağımı düşünüyorum.”

Bir dönemlik başkan, Nisan 2021’de Fox Business Network ile konuşurken, Florida valisini yalnızca potansiyel bir başkan yardımcısı seçimi değil, aynı zamanda yakın bir arkadaş olarak nitelendirdi.

Ev sahibi Maria Bartiromo ile yaptığı röportajda “O benim bir arkadaşım” dedi. “Ron’u onayladım ve onu onayladıktan sonra bir roket gemisi gibi havalandı.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-2024-desantis-election-florida-b2105867.html

Yorum yapın