Trump, 6 Ocak’ta ‘siyaseti suç haline getirmeye çalışan’ komitede ‘siyasi haydutlara’ saldırdıTrump, 6 Ocak'ta 'siyaseti suç haline getirmeye çalışan' komitede 'siyasi haydutlara' saldırdı

Cumartesi sabahı Truth Social’da yayınlanan bir gönderide Donald Trump, 6 Ocak 2021 olaylarını araştıran Meclis seçim komitesine bir kez daha saldırdı.

Eski cumhurbaşkanı, iki partili milletvekilleri panelini “siyasi haydutlar ve alçaklar” olarak nitelendirdi ve onları “insanları Adalet Bakanlığı’nın kollarına çekmeye” ve “siyaseti suç haline getirmeye” çalışmakla suçladı.

Bay Trump, eski cumhurbaşkanının ikinci suçlamasını yöneten Maryland’den Demokrat Temsilci Jamie Raskin’i seçti, onu “alçak adam” olarak nitelendirdi ve “hiç yoktan bir şeyler ve açıklamalar yaptığını” söyledi.

Tüm soruşturmayı “kanguru mahkemesi” ve “ABD’nin utancı” olarak değerlendirdi.

Gönderinin tamamı şöyledir: “Siyasi haydutlar ve alçaklardan oluşan Seçimsizler Komitesi, DEMİRYOLU insanlarına Adalet Bakanlığının kollarına atmak için dezenformasyon ve düpedüz yalanlar kullanmaya çalışıyor. Siyaseti kriminalize etmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar, kesinlikle hayır hayır! Bu alçak Raskin’i dün birdenbire bir şeyler ve açıklamalar yaparken izledim. Saf kurgu! Demokratlar çok kirli oynuyorlar, ancak Cumhuriyetçi liderlik bu Kanguru Mahkemesinin olmasına asla izin vermemeliydi. Bir ABD utancı!”

Bay Trump, Capitol isyanını araştıran komitenin çalışmalarına karşı özellikle sesini yükseltti ve bildirildiğine göre, yönetiminden yetkililerin ve personelinin yanı sıra aile üyelerinin kendisine karşı tanıklık yapmasına giderek daha fazla kızıyor.

Görevdeki son haftalarında eylemleri hakkında söylenenlerin bazı ayrıntılarına meydan okudu, ancak eldeki ana konuyu ele almadı – seçimleri devirmeye çalışmakla suçlanıyor ve isyancıları başkan yardımcısını görevden almaya teşvik ediyor. tehlikede.

Cuma günü Nashville’deki muhafazakar bir konferansta konuşan eski başkan, o zamanki başkan yardımcısının kendisini ve Bay Trump’ı ilan ederek Joe Biden’ın seçim zaferinin 6 Ocak 2021 sertifikasını kaçırmayacağını söylemesinin ardından Mike Pence’i asla “pısırık” olarak adlandırmadığını iddia etti. Amerikalı seçmenlerin isteklerine karşı kazananlar.

Perşembe günkü seçkin komite duruşması sırasında, Bay Trump’ın eski “vücut adamı” Nick Luna, o zamanki başkanın Bay Pence’i pısırık olarak adlandırdığını ve Bay Trump’ın kızı ve kıdemli danışmanı Ivanka’ya genelkurmay başkanı olarak görev yapan Julie Radford’u duyduğuna yemin ederek ifade verdi. Trump, panele “p*** y” kelimesini de kullandığını söyledi.

Trump, konferansta “Bu insanların kim olduğunu bile bilmiyorum” dedi.

Cumartesi sabahı erken saatlerde, eski cumhurbaşkanı dikkatini CNN’e ve ağın, Bay Trump’ın 2020 seçimlerinin kendisinden çalındığına dair asılsız iddialarına atıfta bulunarak “büyük yalan” ifadesinin kullanımını bıraktığı haberlerine çevirdi.

Şöyle yazdı: “BÜYÜK HABER: Sahte Haber CNN, artık gerçekler ortaya çıktıkça yasal olarak ifşaya açık oldukları için, “Büyük Yalan” ifadesinin kullanılmasına artık izin vermeyeceğini açıkladı. 2020 Başkanlık Seçimi gerçekten Hileli ve Çalınmıştı ve Büyük Yalan terimi şimdi Demokratların ve Sahte Haber Medyasının halkı inandırmaya çalıştıklarının tam tersini temsil ediyor. CNN’den büyük adım Tebrikler!”

Bay Trump, Cumartesi sabahı Memphis, Tennessee’ye seyahat etmek için Nashville’den ayrıldı.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/trump-jan-6-committee-news-raskin-b2104131.html

Yorum yapın