Trump, 6 Ocak’taki işitme felaketinden Kevin McCarthy’yi sorumlu tuttuTrump, 6 Ocak'taki işitme felaketinden Kevin McCarthy'yi sorumlu tuttu

Eski başkan Donald Trump anlattı Punchbowl Haberleri Meclis Azınlık Lideri Kevin McCarthy, isyanı araştıran duruşmalar devam ederken 6 Ocak’ta soruşturmak için tüm Cumhuriyetçileri seçilmiş komiteden çekmemeliydi.

Eski cumhurbaşkanı, 6 Ocak’a ve isyanın gerçek gününe kadar birikmeyi araştıran komitede eşit temsilden yararlanacağını söyledi.

“Eh, geriye dönüp baktığımda, bence şunu söylemek çok akıllıca olurdu. [Republicans on the committee] Ve yine, bir bakış açısıyla dahil olmadım, bu yüzden asla çok yakından bakmadım”, Bay Trump haber bültenine söyledi. Ama bence temsil hakkımız olsaydı iyi olurdu” dedi.

Bay McCarthy başlangıçta Temsilcileri Indiana’dan Jim Banks, Ohio’dan Jim Jordan, Kuzey Dakota’dan Kelly Armstrong, Teksas’tan Troy Nehls ve Illinois’den Rodney Davis’i atamıştı. Ancak Meclis Başkanı Nancy Pelosi, Bay McCarthy’nin sıralama üyesi olarak seçtiği Bay Banks’ı ve Bay Jordan’ı koltuğuna oturtmayı reddetti.

Buna karşılık, Bay McCarthy seçim komitesinden tüm seçimlerini geri aldı. Bayan Pelosi daha sonra, 6 Ocak’ta Bay Trump’ı eylemlerinden dolayı görevden almak için oy kullanan Illinois Temsilcisi Adam Kinzinger’i, başlangıçta seçtiği Wyoming Temsilcisi Liz Cheney ile birlikte diğer tek Cumhuriyetçi olarak hizmet etmek üzere aday gösterdi.

Bay Trump, komiteye diğer üyeler tarafından iyi hizmet edilmiş olacağını söyledi.

“Bence Cumhuriyetçilere sahip olmak çok daha iyi olurdu. [on the panel]. [Jim Banks and Jim Jordan] harikaydı” dedi Bay Trump. “Harikalardı ve onlara sahip olmak harika olurdu. Ama Pelosi haksız yere onlara izin vermediğinde, başka insanları seçmeliydik. Cumhuriyet Halk Partisi’nde çok iyi insanlarımız var.”

Bu hafta başlarında, Bay Trump muhafazakar talk show sunucusuyla konuştu Wayne Allyn Root ve Bay McCarthy’yi birincil seçiminde desteklerken California Cumhuriyetçisini Meclis Başkanı olarak onaylamadığını söyledi. Bay Trump, sözcü olarak Bay McCarthy hakkında ne düşündüğünü tartışmaktan kaçındı.

Trump, “Şu anda bunun hakkında yorum yapmayacağım” dedi. Punchbowl Haberleri. “Ama size şunu söylüyorum – ve Kevin’i çok seviyorum – ama geriye dönüp baktığımda, sahip olduğunuzda adil değil, komitede toplam kaç kişi olduğunu bilmiyorum, ama her neyse ve siz varsınız. kimse karşıt görüşte bulunamaz.”

Ancak Bay Trump, basıldığında taahhütte bulunmadı.

“Şey, şimdi bunun hakkında yorum yapmak istemiyorum” dedi. “Ama sen ve ben gelecekte bir noktada konuşacağız.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-jan-6-committee-mccarthy-b2106834.html

Yorum yapın