Trump, yardımcılarını şok eden belgeselden klipte Capitol isyancılarına ‘akıllı’ diyorTrump, yardımcılarını şok eden belgeselden klipte Capitol isyancılarına 'akıllı' diyor

Eski Başkan Donald Trump, 6 Ocak komitesi tarafından bu hafta elde edilen Mart 2021 tarihli yeni belgesel görüntüde ABD Başkenti’ni basan isyancılar için iltifat etmekten biraz daha fazlasını yaptı.

Yayınladığı görüntülerde, CNN Perşembe günü, Bay Trump (yanlış bir şekilde) Capitol’ü “az” sayıda insanın bastığını ve onları yaygın seçim sahtekarlığı hakkındaki iddialarına inandıkları için “akıllı” olarak nitelendirdiğini iddia ediyor. kanıtlayacak hiçbir delili yoktu.

Eski cumhurbaşkanı, “Seçimde olanlar açısından öfkeliydiler. Çünkü akıllılar, ne olduğunu gördüler ve gördüler ve inanıyorum ki 6 Ocak’ta olanların büyük bir kısmı bu” dedi. klipte.

Belgesel görüntüleri, yeni “Discovery +” platformunda yayınlanacak yayınlanmamış bir projenin parçası. Medya raporlarına göre, görünüşe göre Donald Trump’ın hukuk ekibinin incelemesi olmadan çekildi ve hatta Bay Trump’ın en yakın yardımcılarından bazılarını şaşırttı. Eski başkanla yapılan resmi bir oturma görüşmesini de içeren görüntülere kimin izin verdiği belli değil.

Belgeselin yönetmeninin komiteyle işbirliği yaptığını açıkladığı Perşembe günü yayınlanan filmden diğer klipler arasında, dönemin Başkan Yardımcısı Mike Pence’in, kendisini Bay Trump’ı görevden almaya çağıran bir kongre kararı taslağını öğrendiği anı gösteren görüntüleri de vardı. 6 Ocak’tan sonraki saatlerde 25. Değişiklik ile cumhurbaşkanı olarak.

Bu klipte Bay Pence’in haberlere tamamen şaşırmadığı görülüyor, ancak konuyu destekleyip desteklemediği konusunda tepki vermiyor.

Trump’ın yardımcılarından bazıları şunları söyledi: CNN Bazı görüntülerin yayınlanmasına yanıt olarak, sadece film yapımcılarıyla röportaj yapmak için oturdukları çünkü Bay Trump’ın ekibinin belgesel üzerinde tam editoryal kontrole sahip olacağına inandıkları, bir belgesel konusu için nadir bir olasılık.

Film yapımcısı Alex Holder Perşembe günü bu iddiaya, Bay Trump’ın röportajında ​​yaklaşık bir dakika boyunca bir su bardağını yerleştirmekle uğraştığı kısa bir videoyu tweetleyerek yanıt verdi.

“Trump’ların editoryal kontrolü yoktu. Tam dur” diye tweet attı Bay Holder.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-jan-6-rioters-smart-b2108143.html

Yorum yapın