Tulsa’dan son haberler: Silahlı adam, Biden saldırı tüfeği yasağı çağrısı yaptığı için cinayetlerden AR-15 saat satın aldıTulsa'dan son haberler: Silahlı adam, Biden saldırı tüfeği yasağı çağrısı yaptığı için cinayetlerden AR-15 saat satın aldı

Tulsa çekimi: Tıbbi kliniğe saldırıda beş ölü

Polis, Çarşamba günü Tulsa’da Saint Francis Hastanesi kampüsünde öldürülen şüpheli ve dört kurbanın kimliğini belirledi.

Tulsa polis şefi Wendell Franklin Perşembe sabahı gazetecilere verdiği demeçte, şüpheli Michael Louis’in yakın zamanda geçirdiği sırt ameliyatı ve hissettiği ağrı yüzünden Dr Preston Phillips’i öldürmek istediğini söyledi.

Şüphelinin Çarşamba öğleden sonra meydana gelen çekimden saatler önce yarı otomatik bir tüfek satın aldığını ve başka bir doktoru, bir resepsiyon görevlisini ve bir hastayı öldürdüğünü söyledi.

Bu arada görgü tanıkları, tüfek ve tabancayla silahlı saldırganın ateş açıp intihar etmesi üzerine olanları hatırladı.

Tulsa polisi Yüzbaşı Richard Meulenberg, yetkililerin olay yerine dört dakika içinde yanıt vererek “felaket bir sahne” bulduğunu söyledi.

Bay Franklin, “tereddüt etmeden derhal harekete geçmek, memurlarımızın yaptığı tam olarak bu”, yapmak üzere eğitildikleri şeyi yaptıkları için memurlarının eylemlerini övdü.

Öldürülenler arasında Dr Stephanie J Husen, resepsiyonist Amanda Glenn ve hastanede yatan hasta William Love yer alıyor.

1654245040

Tulsa çekimi, doktorların bakım konusunda karşılaştığı tehditleri vurgular

Doktorlar, özellikle son yıllarda, opioidlere alternatifler önerdikleri ve hastaları bağımlılık yapan ağrı kesicileri azalttıklarında, ağrıdan şikayet eden hastalar tarafından giderek artan bir şekilde şiddet tehdidi altında veya şiddet kurbanı haline geldi.

2019 Amerikan Ağrı Tıbbı Akademisi toplantısında bir şiddet eğitimi oturumu sırasında ankete katılan ağrı uzmanlarının üçte ikisinden fazlası, bir hastanın yılda en az bir kez bedensel zarar vermekle tehdit ettiğini söyledi. Neredeyse yarısı, opioid yönetimi konusunda tehdit edildiklerini söyledi.

Stuti Mishra3 Haziran 2022 09:30

1654243240

‘Yeter’: Biden, ABD okulları ‘savaş alanları’ haline geldikçe silahlı şiddete karşı harekete geçilmesini talep ediyor

Başkan Joe Biden Perşembe günü, ulus New York ve Teksas’taki korkunç katliamlar da dahil olmak üzere bir dizi toplu çekimden kurtulurken silahlı şiddete karşı harekete geçme çağrısında bulundu.

İşte canlı adresinden bir klip:

‘Yeter’: Biden, ABD okulları ‘savaş alanları’ haline geldikçe silahlı şiddete karşı harekete geçilmesini talep ediyor

Stuti Mishra3 Haziran 2022 09:00

1654241440

Taser yapımcısı, okul çekimlerini durdurmaya çalışmak için sersemletici drone önerdi

Taser ve gözetim şirketi Axon, Amerika’daki okul çekimlerine bir çözüm olarak silahlarını insansız hava araçlarına koyma planlarını açıkladı ve hemen eleştirilere yol açtı.

Teklif, Taser ile donatılmış uzaktan kumandalı uçan bir drone fikrini sorgulayan şirketin kendi etik kurulundan gelen itirazlarla karşılandı.

Axon Perşembe günü yaptığı açıklamada, toplu çekimleri durdurmak için “uzun vadeli bir planın parçası olarak ölümcül olmayan, uzaktan kumandalı bir Taser drone sisteminin geliştirilmesine resmen başladığını” söyledi.

Marooşa Muzaffer daha fazla var.

Stuti Mishra3 Haziran 2022 08:30

1654239640

Tulsa’daki silahlı saldırıda iki doktor, bir resepsiyonist ve bir hasta öldürüldü

Oklahoma’nın güneydoğusundaki Tulsa’daki Saint Francis Hastanesi’ne düzenlenen toplu silahlı saldırıda üç hastane çalışanı ve bir hastanın kurbanları olduğu belirlendi.

Tulsa Polis Departmanı Şefi Wendell Franklin Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, ölen dört kişi arasında iki doktor ve bir Saint Francis Sağlık Sistemi resepsiyon görevlisinin olduğunu söyledi.

Polisin kendi açtığı yaralarla ölü bulduğu şüpheli silahlı Michael Louis tarafından vurularak öldürülen kurbanlar arasında bir hasta da vardı.

Dört kurban Dr Preston Phillips, Dr Stephanie Husen, resepsiyonist Amanda Glenn ve hasta William Love olarak belirlendi.

Gino Spocchia daha fazla ayrıntıya sahiptir.

Stuti Mishra3 Haziran 2022 08:00

1654237840

Buffalo, Uvalde ve Tulsa’nın ortak noktası nedir? Yasal olarak satın alınan silahlar

Benzerlikleri kaçırmak zor.

Buffalo, New York’taki son çekimler; Uvalde, Teksas; ve Tulsa, Oklahoma, yasal olarak satın alınan AR-15 tarzı silahları içeriyordu.

Bağımsız‘s John Bowden Amerika’nın en ünlü ve popüler silahlarından birine bu bakış var.

Stuti Mishra3 Haziran 2022 07:30

1654236040

Tulsa hastanesi saldırganı hakkında bildiğimiz her şey

Tulsa’nın şüpheli silahlı saldırganı Michael Louis, 1 Haziran’da, Uvalde, Teksas ve Buffalo, New York’taki katliamlar da dahil olmak üzere ABD genelinde bir dizi toplu silahlı saldırının ardından bir hastane kampüsünde kendisi de dahil olmak üzere beş kişiyi öldürdü.

Tulsa tıp kliniğinde bir hastaydı ve 19 Mayıs’ta sırt ameliyatı için tesise kabul edildi. Bildirildiğine göre, müteakip ağrıdan şikayet etmek için birkaç kez aradı ve “ek tedavi” istedi.

Louis saldırıdan saatler önce AR-15 tarzı bir tüfek satın aldı. Polis şefi, 29 Mayıs’ta yerel bir rehinci dükkanından yarı otomatik bir tabanca da satın aldığını söyledi.

Şweta Sharma burada daha fazla ayrıntı var:

Stuti Mishra3 Haziran 2022 07:00

1654234540

Amerikan okulları ve halka açık yerler ‘savaş alanları’ haline geldi, Biden silahlı şiddete karşı harekete geçme çağrısında bulundu

#ICYMI Başkan Joe Biden, ulus New York ve Teksas’taki korkunç katliamlar da dahil olmak üzere bir dizi toplu saldırıdan kurtulurken Perşembe günü silahlı şiddete karşı harekete geçme çağrısında bulundu.

Başkan Perşembe akşamı canlı olarak konuştu, Senato üyeleri tatilde, son birkaç hafta içinde bir süpermarkette ve ilkokulda meydana gelen şok edici katliam sahnelerine yanıt olarak olası uzlaşma yasalarını tartışmak için toplandılar.

Uvalde ve Buffalo’daki saldırıları takip eden günlerde, Tulsa’daki bir hastaneye ve Los Angeles’taki bir liseye yapılan silahlı saldırılar da dahil olmak üzere, ortaya çıkan şiddet karşısında, kabus gibi olan bu silahlı saldırı olayları bile hafızalara kazınma riskiyle karşı karşıya.

Bay Biden Perşembe günü Beyaz Saray’dan yaptığı açıklamada, “Amerika’da çok fazla okul, ölüm yeri haline gelen çok fazla günlük yer, savaş alanı var” dedi.

John Bowden detaylara sahiptir.

Stuti Mishra3 Haziran 2022 06:35

1654233324

Harris, “Düşünceler ve dualar önemlidir ancak yeterli değildir” diyor

Başkan Yardımcısı Kamala Harris Perşembe günü yaptığı bir konuşmada bir kez daha “sağduyulu silah güvenliği yasalarına” duyulan ihtiyacı vurguladı ve Joe Biden’ın silahlı şiddetle mücadele için “diğer tüm başkanlardan daha fazlasını” yaptığını iddia etti.

Harris, “Hepimiz Tulsa halkını kalbimizde taşıyoruz, ancak aynı zamanda sağduyulu silah güvenliği yasalarını geçirme konusundaki kararlılığımızı da teyit ediyoruz” dedi.

“Başkan Biden, silahlı şiddetle mücadele için diğer tüm başkanlardan daha fazla icra eylemi gerçekleştirdi” dedi. Ancak yönetim olarak bizler ya da burada bulunanlar bunu tek başına ele alamayız” dedi.


Daha fazla bahane yok. Düşünceler ve dualar önemlidir, ancak yeterli değildir. Harekete geçmek için Kongre’ye ihtiyacımız var.

(AP)

Stuti Mishra3 Haziran 2022 06:15

1654232109

Wisconsin cenazesinde ‘kritik olayda’ birden fazla kişi vuruldu

Wisconsin’de bir cenazenin düzenlendiği bir mezarlıkta ‘kritik bir olayda’ çok sayıda kişi vuruldu, bu hafta bildirilen başka bir silahlı saldırı olayında.

Polis, olayın Perşembe öğleden sonra Racine’deki Graceland Mezarlığı’ndaki cenaze töreni sırasında gerçekleştiğini söyledi.

Racine Polis Departmanı, “Kurbanlar var ama şu anda kaç kişi olduğu bilinmiyor” diye tweet attı.

Stuti Mishra3 Haziran 2022 05:55

1654230909

Iowa kilisesinin önünde silahlı saldırı iki kişiyi öldürdü

Yetkililer, Perşembe gecesi Ames’te bir kilisenin dışında bildirilen başka bir silahlı saldırıda iki kişi ve bir tetikçinin öldüğünü söyledi.

Kilise, Interstate 35’in yakınında, Des Moines’in yaklaşık 48.28 kilometre kuzeyindedir.

Stuti Mishra3 Haziran 2022 05:35Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/tulsa-oklahoma-hospital-shooting-today-bomb-b2092433.html

Yorum yapın