Yüzlerce Brit EasyJet müşterisi ’30C sıcağında su veya tuvalet olmadan havaalanı koridorunda kilitli kaldıkça’ tatil cehennemi


EASYJET, yüzlerce yolcunun bunaltıcı sıcakta su veya tuvalete erişimi olmayan bir havaalanı koridorunda kilitli kaldığı bildirildikten sonra ağır bir şekilde eleştirildi.

Tatilciler, dün (21 Haziran) İtalya’daki Pisa Uluslararası Havalimanı’nda havalandırma yetersizliği nedeniyle tünelden çıkmaya çalıştıklarını iddia etti.

Yolcular havalandırması olmayan, su ve tuvalete erişimi olmayan bir koridorda kilitli kaldıklarını iddia etti.

3

Yolcular havalandırması olmayan, su ve tuvalete erişimi olmayan bir koridorda kilitli kaldıklarını iddia etti.Kredi bilgileri: Twitter/ Neil Rylance
Natalie Yates, havasız biniş koridorunda 'insanlar bayılıyor ve aşırı ısınıyor' dedi

3

Natalie Yates, havasız biniş koridorunda ‘insanlar bayılıyor ve aşırı ısınıyor’ dediKredi bilgileri: Twitter/ Natalie Yates

Manchester uçağına binmek için bekleyen yolcuların, hava sıcaklığının 30ºC’ye ulaşması nedeniyle yaklaşık bir saat boğucu koridorda tutulduğu iddia edildi.

Boğucu sıcak nedeniyle, bazı yolcuların suya, yiyeceğe veya tuvalete erişimi olmadığı için bayıldığı bildirildi.

Bebekleri ve küçük bebekleriyle seyahat eden anneler, aşırı ısınmalarını önlemek için çocuklarını bebek bezlerine kadar soymak zorunda kaldılar.

Uçuşlarında birden fazla gecikmeden sonra, easyJet müşterilerine, Manchester uçuşlarının iptal edildiği konusunda bilgilendirilmeden önce koridordan ayrılabilecekleri söylendi.

Easyjet, son zamanlarda yaşanan aksama için müşterilerinden özür diledi. Ancak, bütçe havayolunda yolcular için gelecek daha fazla iptal var.

Yaklaşık sekiz saat havaalanında bekleyen yolcular, otel ve taksi rezervasyonu yapmak için kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kaldıklarını iddia etti.

Uzun gün, sert havaalanı zeminlerinde oturmak için mücadele eden Kuzey Galler, Bangor’dan 83 yaşındaki RAF gazisi Joe Rylance’e zarar verdi.

Bir yazılım şirketinin CEO’su ve kurucusu olan 52 yaşındaki oğlu Neil Rylance, öfkesini dile getirmek için Twitter’a gitti.

“Tam bir rezalet @easyjet – 83 yaşındaki babamı şimdiye kadar dört saat ayakta bıraktınız (iki saat gecikmeli), şimdi bizi havalandırması ve bahar sıcağı olmayan bir koridora kilitlediniz ve tüm kapılar kilitlendi !!! # pisa #Manchester kesinlikle iğrenç !!!”

Rylance, sekiz kişilik grubunun şimdi iki gün daha Pisa’da mahsur kalacağını ve kesinti ve iptalin maliyetinin aileye 2.000 £’dan fazlaya mal olacağını tahmin ediyor.

Bugün Pisa’dan konuşan Rylance durumu şöyle anlattı: “Kaostu. Hiç kimse nereye gitmek istediğimizi organize etmeden hepsi birlikte atılan üç easyJet uçuşu vardı.”

“Manchester uçağında olması gereken herkes bu koridorda kilitliydi – her iki uçta da kilitliydi.”

“10 dakika içinde hava giderek daha da ısındı ve daha da ısındı.”

“Kesinlikle terledikleri ve hava almadıkları için soyulan bebekler vardı.”

“İnsanlara biraz hava almak için bir yangın çıkışını tekmelemeye çalıştık.”

Rylance, güce rağmen kapıların “kımıldamayacağını” açıkladı.

“Bu deneyimin tamamında easyJet’ten hiçbir temsilci görülmedi.

“Babam eve gitmek istiyor. Ondan çok şey alındı, bu gerçekten üzücü.

Rylance şunları ekledi: “İletişim çok önemli ama kesinlikle hiçbiri yoktu.

“Keşke bizimle konuşsalar, neler olduğunu bize bildirselerdi. Hala ne olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok.”

Diğer yolcular, dün havaalanında mahsur kalırken, hava yolundaki hayal kırıklıklarını dile getirmek için sosyal medyaya girdi.

Natalie Yates şunları söyledi: “Zaten ertelendik ve şimdi yiyecek, su veya tuvalet olmadan biniş tüneline girdik ve insanlar bayılıyor ve aşırı ısınıyor.

“İletişim yok ve çıkış yok. Yardım gönderin.”

Birleşik Krallık’taki havaalanları bir dizi gecikmeyle vuruldu ve binlerce yolcu cebinden çıktı.

EasyJet, sorunların (kritik personel sıkıntısı ve hava kontrol gecikmeleri) bu yaz “tek seferlik” olduğuna inandığını ve önümüzdeki yıllarda “daha fazla esneklik” beklediğini söyledi.

Wizz Air, British Airways ve TUI gibi diğer havayolu şirketleri de havacılık endüstrisinin personel ihtiyacını karşılamakta güçlük çekmesi nedeniyle son haftalarda uçuşları iptal etti.

Love Island hayranları, Tasha Ghouri ile ilgili sorunu tespit ettikten sonra yapımcılara yardım etmeleri için yalvarıyor
Ben 8 bedenim ve arkadaşım 18, işlerin nasıl farklı göründüğünü göstermek için aynısını giydik

Belçika, Fransa, İtalya, Portekiz ve İspanya’daki Ryanair kabin ekibini temsil eden sendikalar, EasyJet’in önümüzdeki ay İspanya’daki dokuz günlük grevinden önce bu hafta sonu grev yapacak olduğundan, yolcular daha fazla aksama bekleyebilirler.

Personel, havayolunun dinlenme zamanları yasalarına uymadığını iddia ederek çalışma koşulları nedeniyle dışarı çıkıyor.

Kuzey Galler, Bangor'dan 83 yaşındaki RAF emektarı Joe Rylance, sert havaalanı zeminlerinde oturmak için mücadele etti

3

Kuzey Galler, Bangor’dan 83 yaşındaki RAF emektarı Joe Rylance, sert havaalanı zeminlerinde oturmak için mücadele ettiKredi bilgileri: Twitter/ Neil Rylance

Ve kabin memuru da yıllarca asgari ücretten maaş aldıktan sonra zam istiyor.

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18970132/holiday-passengers-locked-airport-no-water-heat-pisa/

Yorum yapın