Zelensky, ‘havalı’ kıyafetler için AB liderleri toplantısında övgü aldıZelensky, 'havalı' kıyafetler için AB liderleri toplantısında övgü aldı

İlk başta bir aktör ve komedyendi, sonra bir başkandı, sonra bir savaş zamanı lideriydi ve şimdi bir stil ikonuydu.

Ukrayna cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky ile AB liderleri arasında Perşembe günü yapılan görüşme, savaş zamanı liderinin duruşu ve şık giyim anlayışı için bir kez daha övgü yağmasına neden oldu.

Romanya cumhurbaşkanı Klaus Iohannis, İtalya başbakanı Mario Draghi, Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya başbakanı Olaf Scholz’un takım elbise giydiği sırada Zelensky’nin marka zeytin yeşili tişörtünde durduğunu gösteren resimler hızla internette dolaştı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden önceki haftalarda, Zelensky genellikle kendisi bir takım elbise giyerdi, ancak sadelik için resmi kıyafeti terk etti ve eşleştirilmiş görünümüyle övgü topladı.

Sosyal medyadaki bir hayran, “hiç bu kadar havalı bir başkan görmediklerini” ve tüm dünya liderlerinin yanında duran “GI Joe” gibi göründüğünü söyledi.

Başka bir kişi Zelensky’nin tişörtünün “çok havalı” olduğunu ve “ikonik bir gömlek” giydiğini söyledi.

Başka bir fotoğrafta Macron, Ukrayna cumhurbaşkanıyla kucaklaşmak için içeri girerken görülüyor. Bununla birlikte, sert bir Bay Zelensky, kameraya bakarken Fransız cumhurbaşkanını tam olarak kucaklamıyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Paris’teki Porte de Versailles sergi merkezinde inovasyon ve startuplara adanmış Viva Technology konferansında 3D hologram projeksiyonunda bir konuşma yapıyor.

(REUTERS)

Bazı Twitter kullanıcıları, Zelensky’yi ikonik görüntüdeki “meydan okuyan” görünümünden dolayı övdü, ancak Fransa cumhurbaşkanı hakkında daha az iltifatta bulundu.

Londra’daki Courtauld Sanat Enstitüsü’nde kıyafet tarihi alanında kıdemli öğretim görevlisi olan Rebecca Arnold daha önce şunları söyledi: Bağımsız görünüşünün onu silahlı kuvvetlere bağladığını ve “pratik konulara odaklandığına dair bir mesaj gönderdiğini” söyledi.

“Renk bunun için özellikle önemli – giysiler sıradan insanlarla bağlantı kuruyor, onu da mücadelelerinin bir parçası yapıyor, ancak bu giysilerin rengi ve tekrarı onları liderliği için bir üniforma yapıyor ve harekete geçmeye hazır olduğunu gösteriyor” dedi. söz konusu.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky ve Almanya Şansölyesi Olaf Scholz el sıkışırken

(Getty Images aracılığıyla AFP)

O ekledi: “Bu nedenle, hükümette çevresindekilerle iletişim kuruyor, ancak daha da önemlisi, dijital ve miras medyası aracılığıyla ülkesinin insanlarıyla ve daha geniş dünyayla bağlantı kuruyor. Sözlerinin görsel ve maddi karşılığı – dünyanın eylemde birleşmesi gerektiği.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/europe/zelensky-eu-tshirt-icon-macron-b2103313.html

Yorum yapın